V Šiklově mlýně se opět tančilo


Po celý týden tancovalo 87 tanečníků, na víkend přijelo 23 dalších z různých částí republiky a Slovenska...


Pár slov k letošnímu 19. Americkému týdnu.

Tento ročník byl vyjímečný zejména tím, že bylo teplo, hezky a modro od začátku a do konce! A to se už hodně dlouho nestalo. Po celý týden zde tancovalo 87 tanečníků, později přijelo 23 dalších...

Dále byl vyjímečný tím, že se jej od začátku až do konce účastnili čtyři instruktoři - David Dvořák na squre dance, Ota Dvořák na line dance, Honza Kudláček na clogg dance a já, Jirka Vašák z Caramelly na country a contra dance.

Tančilo se na čtyřech místech v areálu Šiklova mlýna, všude byla aparatura, mikrofon, krytý taneční povrch . Tedy až na country tancované přímo na hlavní třídě Western City.

Z Caramelly přijela Deniza, Honza a Pavla. Pavla jej prý dokonce, po skončení, označil aza nejlepší týden jejího života! Honza zpočátku pil jako Dán, ale postupně převážil clogg a tak jsem jak z něj, tak z Pavly, měl radost - poctivě chodili na clogging, ale i k Hrobníkovi, na fotbal, na koupaliště, na večerní zpívánky s Honzou Kudláčkem v saloonu, ale i na večerní country tance. Škoda, že Denisa musela už v úterý odjet.

Na sobotní festival DOSIDO přijely skupiny: Black and White z Hodonína, Louisianna z Písku, Calipso z Prahy, Smooky Mountain Dancers z Košic, Harlekýn ze Slovenské Nižné, Country Trosky, Klepeto z Prahy a Virginia z Pardubic. Navíc vystoupili jednotlivé "sekce" Amerického týdne s vlastními předtančeními. Sobotu zakončila velmi zdařilá crazy show "Třináctá komnata kpt. Nema" kde se ukázalo, co Nemo na Nautilu celý život skrýval před světem: ...že Jack Sparrow, pirát z Karibiku, je jeho nemanželským synem!

fotogalerie zde

červenec 2013, Jiří Jeff Vašák