Caramella na Divokém Severu!


Vystoupení ve westernovém městečku v Polsko - Karpacz


Divoký Západ pod Sněžkou! Na severní straně hor...našich nejvyšších Krkonoš...tam kde je polská zem, se vydala Caramella s celým ansámblem.

Písek a vítr v rodeové aréně, prohnilé dřevěné podium na hlavní třídě Western City, kde jsme si zničili tři boty a utrhali plechy. Ale zase na druhou stranu vidět Sněžku z druhé strany a tancovat a fotit se ve westernovém městečku s pozadím Krkonoš má svoje kouzlo.

Vstávali jsme ráno v 6:30 , sraz na Černém mostě v 8:00, v Karpaci jsme byli ve 11:30, první vystoupení v 13.00, poslední vystoupení v 17.30, odjezd v 18.00 na vystoupení do Čech, na Folkový festival "Bramborák" do Moravské Třebové, kde před námi hráli Pacifik s Tony Linhartem, Greenhorns s Honzou Vyčítalem a bluegrassová špička Monogram s Honzou Malinou. Dorazili jsme tam po 200km přes hory a doly v 21.00 a měli jsme mít od 21.30 hodinový blok s předtančeními a výukou country tanců.
Výborné podium, světla, skvělý zvuk i zvukař, nadšení a milí pořadatelé a bezvadné publikum které se chtělo bavit. To vše na nádvoří barokního záměčku jako v Telči... Jen na podium se nedalo stepovat a tak jsme museli vypustit vše s cloggingem.

Začali jsme Polkou v kostkách a třech párech, pak Promenáda a výuka Zuzany ve dvou velkých kruzích. Pak se šla děvčata převléct a učil jsem square dance Plough Boy. Pak byly Country Cheerleaders a znovu Promenáda. Výuka Catering Peascods (anglický country dance z 17.století) ve třech pětilkách. Pak se šla Caramella připravit a převléct na závěrečné show a já zatím s tanečníky z publika učil v kruhu "Danish Sailors" (čtyřnásobný mixer). A pak se všichni posadili a Caramella předvedla Pánskej a Kankán. A festival skončil a my jsme mohli jít konečně na domáci bramborák, uzené klobásky, pívo a víno. 
Ale byl to dobrý den-noc. "Hard Day´s Night"
Zase má Caramella na co vzpomínat... :)

Sestřih z akce:


Jeff