Ohlédnutí za Americkým týdnem 201521.ročník Amerického týdne pořádaný ve Western City Šiklův mlýn byl úspěšný i neúspěšný. Mám za sebou celkem 26.ročníků Amerického týdne a tenhle byl jeden z nejslabších co se týše počtu přihlášených účastníků... asi 40-45. Ale na druhou stranu jeden z nejlepších co se týče tanečního programu, hry, počasí, zábavy i tanečního festivalu "Dosido". Pomohli jsme si sami. Tančili i instruktoři! Rocky Top! A máme o čem přemýšlet napříště...

Spousta věcí funguje už skoro automaticky a že si toho člověk ani pomalu neváží. TAKŽE, bych rád poděkoval všem "svým" instruktorům i organizačním pracovníkům na Šiklově mlýně, všem hercům kteří nám dělají dobrou náladu i mimo svá vystoupení a především v dobrovolném zapojení do sobotní Hry :-) Už je skoro automatické že se Honza Kudláček postará o svoji cloggerskou scénu, nazvučení, program i nácvik předtančení. To samé Romana Kubíčková se svými Line dance. A Medvěd mi hlásil, že na "Mexiku" kde se tančí square dance míval i tři čtverylky(!).

Takže shrnuto a podtrženo, vše skončilo dobře. Účastníci, diváci i lektoři spokojeni, jen já, jako pořadatel i caller počítám lidi a peníze po skončení akce a musel jsem si říct, že to chce už změnu. Rozšířit nabídku tanečníkům, přitáhnout nové lidi, změnit finanční politiku, najít další nové lektory se svými "ovečkami" a hlavně oživit sobotní festival špičkovými českými ( a třeba i slovenskými) skupinami. První krok jsem už udělal. Spolu s Honzou Kudláčkem jsme získali od Libora Šikla příslib finanční dotace na zajištění dopravy 4 nejlepších českých tanečních country a clogg skupin na festival "Dosido". Navíc zdarma ubytování, sobotné večeře a žádné startovné. A téma sobotního večera? 

"Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění"!

Fotogalerie ZDE.