JEFF DRIGGS V PRAZESetkání dvou Jeffů v Praze. V neděli 7.září se po 20letech setkali Jeff Driggs (USA) velmi oblíbený americký cloggerský instruktor a vydavatel časopisu pro cloggery "The Double Toe Times" a Jiří "Jeff" Vašák (CZ) 30let caller z Caramelly, šest let vydávající časopis "CVAK" pro české a slovenské cloggery (1995-2000). Sešli jsme se v pravé poledne v neděli 7.9. na Václaváku pod ocasem. Jeff Driggs, Shane Gruber(instruktor z USA Michigan) a Nathan Ballard (clogger z Austrálie) - na druhé straně Jirka Jeff Vašák, David "Medvěd" Dvořák a Honza "Johny" Kudláček ze skupiny Klepeto. Na poslední chvíli se bohužel omluvila Jana Franková (Vlasáková) z Caramelly a tak to byla čistě pánská jízda.

Pořád jsme mluvili a smáli se. Fotili jsme skupinku hned u sv.Václava. Pak jsme šli dolů Václavákem na Můstek a dál na Staromák - orloj, turisti, modro, narváno... pak do Hard Rock Café a pak uličkami na Karlův most, společné focení Jeffů ve stejném postavení jako před 20lety v Oklahomě (to bylo vyloženě přání Jeffa Driggse) s pozadím Malé Strany a Hradčan. Pak jsme uhnuli z turistického mainstreamu k muzeu Karla Zemana a na Kampu, a nakonec jsme si sedli na pivo nad řekou u Sovových mlýnů. Bylo nádherně. A povídali jsme si o cloggingu ve světě, v USA, Kanadě, Austrálii, Japonsku, Evropě, Česku, v Praze, v Caramelle, do prdele to byla pohoda.... Jeff toho chtěl vědět spoustu o cloggingu v USA, Jeff zase o cloggingu v Čechách. Souvislosti, historii, budoucnost. A pak jsme se přesunuli do Kolkovny na Malé Straně a dali si oběd. A zase pivo. Nathana jsme naučili říkat "ďík" A zase povídali o všem možném. A pak jsme se vraceli přes most, kolem Národního divadla na Václavák do jejich hotelu. Pak jsme je naložili, Jeffové jeli spolu a jeli jsme do Mlejna. Přijeli jsme ke Spolkovému domu v 17.55. Chodbičkou byly vidět světla nasvíceného parketu, zkouška Klepeta, dusot kroků, kolem plný sál cloggerů v kostýmech, usměvavá Klára jako výběrčí u vchodu, známé usměvavé tváře 70 cloggerů a na podiu naše apela Nota bene. Jeff Driggs byl z toho obrazu úúúplně vedle. nyslím, že tohle ho dostalo.Proto do Prahy jel. Ví, že clogging tady děláme super! Ale děláme a cítíme to jinak než v Německu nebo většině světa. A TO JSEM MU CHTĚL UKÁZAT!! Stepování v tělocvičnách a halách si užije v USA a ve větě až až... A jeho výraz když šel za mnou chodbičkou do toho stepujícího nasvětleného sálu mi byl dostatečným zadostiučiněním. Díky všem kteří přijeli!

A pak začala vystoupení, nejdřív skupiny - Jeff to hodnotil s pomocí překladu Medvěda, pak hrála kapela, a měl seminář Shane Gruber 20minut, pak byly Dueta - Jeff hodnotil a pak byla česká Promenáda a výuka 2 country tanců (Heel and Toe, Jiffi mixer) na živo s Nota bene Jeff Vašák - pak byly sóla (začal pavel Soukup s Nota bene Banjo Duel, zakončoval Marek Chytra - úžasně talentovaný mladý clogger hostující v Klepetu i Caramelce) a učil Nathan - advanced clogging přes půl hodiny, pak Nota bene, pak další blok předtančení (Caramella, Klepeto, Crock 14) a společný freestylevšech - pak učil Jeff Driggs pak společná fotka už prořídlého sálu a bylo 22.30 (původní plán byl do 21.00) a všichni byli unavení ale doufám nadšení. Američané tedy určitě (o čemž svědčí jejich komentáře a statusy na facebookových stránkách - viz. dole!!). Maruška ze Mlejna byla nadšená a já jí moc děkuji za nesmírně vstřícný postoj k této akci. Nota bene hráli skvěle. Teď jen nezbývá čekat co o tom Jeff Driggs napíše do Double Toe Times...:-)

A co o návštěvě ČR napsal sám Jeff Driggs a jeho přátelé na facebook?? :)

Jeff Driggs:

Vee valk... What an amazing first day in Prague, Czech Republic touring with Nathan Ballard and Shane Gruber. Special thanks to Jiri, David and Jan for taking us around the city. The evening social tonight was one of the most amazing nights of clogging I have ever experienced. Cloggers from all over the area came to share dances, square dance to an awesome live band and made us feel like royalty. Prague rocks!

I must say again a big "Thank you" to Jirka Vašák Sen and to Dave Dvorak (along with Jan Kudláček) for giving us a great tour of Prague and special thanks to Jirka for organizing an amazing night to show us the cloggers of the Czech Republic. The amount of work and promotion done by Jirka "Jeff" and David was incredible and we were totally amazed at the talent we saw on display that evening, both in the dancing and the music. It is a night I will always remember and treasure. It was great to see old friends and make new ones and I cannot wait to come back in the future and see everyone!

Thank you also Tereza Bachová for a great evening of dancing and fellowship. We had so much fun with you all and hope we can do it again sometime!

Jeff: We are still talking about what a wonderful trip it was and we have been keeping in touch with many of the dancers we met during our visit. I cannot thank you enough for coordinating such an amazing night of exhibitions and music for us. It was the highlight of my trip. Take care and we hope to see you again soon!

Nathan Ballard: 

Hey watch it! I'm cloggin' here!!! Oh man what a great night in Prague! Was so awesome to dance with and get to know so many people from around the Czech Republic! Thanks to those who travelled as far as you did for an awesome night! Was able to catch up with some of the dancers from Crock14 also (if any Aussies remember there visit many years ago!) Definitely blew my mind a little! Living the dream!!

Clogging in Prague! Czech!  A great experience with the dancers and a great place to visit! Cannot wait to return someday! Thank you to everyone for your hospitality over the last couple of days!! Na Zdraví!

Hey guys! How are you all! I caught up today with Andrew Babbitt who is the director of Final Destination Clogging team in Brea, California. Their teams have been previous national champs and Andrew and his sister Kacie have also been named All Star Directors. He was very impressed with the videos I showed him from the Sunday night Exhibition!! I will show him some more later this year when we catch up again! If you haven't looked them up on YouTube so it. They have some great and really interesting choreo!!Hope everyone is doing well!!

 

 • První společná fotka pod koněm. » Click to zoom ->

  První společná fotka pod koněm.

 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 • Společná fotka Jeffa s Jeffem Driggsem v Oklahomě z roku 1994. » Click to zoom ->

  Společná fotka Jeffa s Jeffem Driggsem v Oklahomě z roku 1994.

 • Společná fotka Jeffa s Jeffem Driggsem v Praze o 20 let později :) » Click to zoom ->

  Společná fotka Jeffa s Jeffem Driggsem v Praze o 20 let později :)

 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 • Výuka. » Click to zoom ->

  Výuka.

 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 • Společná fotka všech na závěr bálu :) » Click to zoom ->

  Společná fotka všech na závěr bálu :)

 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->