Country bál Country rádia!


Velký jarní country bál Country rádia - 14.3.2015 - na Barče


 Velký jarní country bál Country radia. Sobota 14.3.2015.

Do Mekky československých country tanců - Kulturního domu Barikádníků - od nepaměti zvané familiárně "Barčou", jsem se rozhodl nasměrovat "Velký jarní country bál Country radia." Jak možná víte, tancovala Caramella na country bálech Country radia v minulosti mnohokrát, nyní jsme však ale pro Country radio tuto akci i pořádali! Se vším možným rizikem prodělku i výdělku...

Podívejme se ale trochu do naší historie. Na Barče uspořádal první country bál Jasan Bonuš již v roce 1980 a od té doby se zde neustále každý měsíc na country bálech učilo tančit v řadách ( contra dances), v kruhu se změnami partnerů (mixers) a čtverylkách (square dances). Já jsem tu byl prvně asi v roce 1981. Caramella zde vznikala a tančila již v roce 1984/85 Pořádali jsme zde letech 2000-2008 i všech 5.ročníků Stodoly. To byla jakási taneční Porta pro české taneční skupiny (krajská kola - nejlepší 3 skupiny postupovaly do finále na Barče). Od té doby návštěvnost na country bálech na Barče klesala. Přestože je kapacita Barči při stolové úpravě 300 míst, chodí zde na country bál nyní cca 60-70lidí a to ještě díky čtvrtečním kurzům country tanců, které vede Jitka Bonušová...

A tak byla moje volba -  kam nasměrovat posluchače a tanečníky z Country radia, jasná!  Na Barču! Vidět zase po letech Barču naplněnou tanečníky! Protože si však již developeři brousí zuby na tento historický skvost postavený částečně z barikád v roce 1945, je možné, že jsme  se do těchto legendárních míst českého country tancování podívali naposledy!!

Hráli: Rekonvalescence a Nota bene.       Tančila: Caramella  Učil jsem country tance 2x během večera. V prvním bloku Maine mixer a Heel and Toe mixer a v druhém bloku Plough boy a Nine Pine (square dances). Na první Promenádu se během pár vteřin vřítili všichni návštěvníci a i když jsme šli ve čtveřicích hned od počátku, nešlo s tím moc dělat. Pro tuto situaci máme my, calleři, specielní název. Je to tzv. "maso"...:-) Ale zábava byla skvělá a nebylo třeba skoro nic vysvětlovat. Škoda, že jsem si netroufal na složitější tance... tak snad příště.

Večerem provázel moderátor Country radia: Pavel "Bezi" Bezouška.

Caramella začala s Cheerleaders. Pak hodinku hrála Rekonvalescence. Ve 20.00 byla Westernová polka ve 4 párech a první Promenáda s výukou. A to už hráli Nota bene. V 21.00 jsme dali clogging blok (Stoptime naživo s Nota bene a na playback Motanici ve 4 párech) a znova výuka. Ve 22.00 jsme před závěrečným blokem Rekonvalescence dali "Nejhezčí bordel v Texasu" (Stoly) a ve 23.00 - Cowboys Playboys s 6 klukama a kankán - taky v šesti tanečnicích.

Chtěl bych poděkovat Otovi Slabému a jeho Věře, jak nám obětavě pomohli se vstupenkami u vchodu. Seděli tam u prodeje a kontroly od 17.30 do 20.30... Díky!

Jeff