Americký týden s Pepsi 2012


Již po osmnácté se na týden otevřeli brány westernového městečka.


Šiklův mlýn pro zájemce o americké lidové tance - country dance,square dance, line dance a clogging - kteří se přhlásili na specielní letní taneční školu pod názvem "Americký týden s Pepsi" Trojici lektorů - Jiří "Jeff" Vašák z taneční skupiny Caramella (pořadatel) , David "Medvěd" Dvořák caller skupiny Country Farrow, cloggingový instruktor a několikanásobný mistr ČR v cloggingu - Honza "Johny" Kudláček ze skupiny Klepeto doplnili tanečníci line dance z Německa.

Přes osmdesát tanečníků mohlo tančit celý den. Ráno americké contra tance, mixery či appalačské horské tance nebo clogging, odpoledne postupně square dance, clogging a line dance. Tančili jsme i na třech tanečních parketech zároveň. Večer od 20.00 se tančilo společně přímo na hlavní třídě městečka a od 22.00 bylo ještě volné tancování line dance pro nezmary až do půlnoci... :-)

Tak tomu bylo v pondělí, úterý, středu, čtvrtek a pátek.

V sobotu ale městečko ožilo tanečním festivalem Dosido 2. Dvakrát  dvě hodiny přehlídky předtančení v americkém country stylu. Přihlásili se skupiny Klepeto, Harlekýn, Black and White, Kentucky Nivnice, Old time country dancers ze Šumperka, Country Trosky, německá skupiny W14 a duo z pražské skupiny Calipso. Program doplnila Dobová módní přehlídka a vystoupení tanečníků Amerického týdne s předtančeními, které nacvičili během týdne (clogging, line, square) Škoda, že na poslední chvíli odřekla bratislavská Petronella!


Jedinečnost Americké týdne spočívá v tom, že se tancuje za běžného provozu westernového městečka, tzn. že máme neustále diváky a obdivovatele...:-) A to se tanečníkům líbí! Navíc běží westernový program a to jak na hlavní třídě, tak i 3x denně  v amfiteatru. Vstupné do městečka na celý týden na všechny programy mají účastníci Amerického týdne již v ceně. Ta činí již přes deset let stále jen 880.- kč.


Letos jsme měli zdarma i jízdu vláčkem Country expresem, účastníci festivalu i sobotní večeři. Všichni se pochopitelně nejvic těšili na sobotní crazy show, které se před zcela zaplněným hledištěm koná již od roku 2000. Letos měla název "Třináctá komnata kapitána Nema" .......ale bohužel pršelo. Ukázal se jen Vodní svět s teplým Golfským poudem a proplula Černá perla s Jackem Sparrowem na palubě. Souvislosti však zůstaly utajené... A tak se na toto nevšední dílo, které je premierou i dernierou zároveň můžete příjít podívat i Vy!


Příští roční Amerického týdne a Old time festivalu DOSIDO opět třetí týden v červenci roku 2013.

Galerii s fotografiemi naleznete zde.

Galerie na stránkách Šiklova Mlýna.

Těší se na vás pořadatel Jiří Vašák a taneční skupiny Caramella!