20. Americký týden


Amerického týdne se zúčastnilo skoro 90 tanečníků


Jubilejní 20. ročník Amerického týdne pořádaného od roku 1995 právě na Šiklově mlýně měl několik hvězd.

Vedle kapely Nota bene, která hrála na krásném pátečním Country bálu a taneční skupiny Caramella, která vystupovala jak v pátek, tak v sobotu na přehlídkách Tanečního country festivalu Dosido, to byl bezesporu pan Karel Fiala. Ačkoliv toto jméno současné mladé generaci  nic neříká, jeho filmové jméno je již nesmrtelné: LIMONÁDOVÝ JOE. Právě před 50 lety poprvé spatřil světlo světa tento ryze český film, krásně parodující americké westernové hrdiny a jejich  zásady a zvyky... A pan Karel Fiala přijal naše pozvání a přijel si zahrát "svého" hrdinu přestože mu za rok bude již neuvěřitelných 90let! Byl to můj nápad a moje přání, které jsem musel podpořit i finančně, ale nadšení plného hlediště v momentu příchodu Limonádového Joe mi bylo dostatečnou satisfakcí. Chtěli jsme, aby přijel na koni, ale manželka byla (oprávněně) proti, byl by to opravdu zbytečný risk, a protože dostavník ve Western City je nepojízdný  Karel Fiala si svého bělouše vedl v prachu areny pěšky, doprovázen kankánovými tanečnicemi, hlasem Karla Gotta "Sou fár, tu ju armén" a hlavně frenetickým potleskem hlediště.Do westernového nebe ho pozval Old Shatterhand, Sam Hawkins a Charles Bronson (Harmonika z Tenkrát na Západě) navíc posíleni Chuckem Norrisem a Arnoldem Schwarzeneegrem aby přišli na to PROČ WESTERN VE SVĚTĚ UPADÁ. Proč se točí špatné westerny, proč lidi už western nezajímá...

A Limonádový Joe na to odpověděl : "Málo se pije!" a tak jsme si s Caramellou a jejím kankánem připomněli "Whisky to je moje gusto!" a když se otevřelo i Westernové peklo a dva čerti z něj vyhodili právě přišedšího bídáka Calveru, došlo k historickému setkání největšího klaďasa a záporáka - Limonádový Joe vers. Calvera. A tak Joe mohl znovu uplatnit svoji poslední filmovou větu, hodící se skvěle jako odpověď na hlavní dotaz celé hry: "Western potřebuje talenty všeho druhu. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!"
A začal ohňostroj...
Amerického týdne se zúčastnilo skoro 90 tanečníků, ale jen 2/3 platili plnou částku 980.-kč. Skoro třetina získala výraznou slevu ( např.dětská skupina Harlekýn ze Slovenska), nebo přijela na méně dní. Trojice instruktorů : Medvěd, Honza Kudláček a Romana Kubíčková ( a já) se snažila seč mohla, ale ukazuje se, že i my budeme muset změnit strukturu, náplň i obsah, image a zvyky a přizpůsobit se novým tanečním stylům a tendencím. Máte se za rok věru nač těšit!
Jeff
 • Výuka cloggingu s Honzou Kudláčkem » Click to zoom ->

  Výuka cloggingu s Honzou Kudláčkem

 • Letos po dlouhé době vystupovala i Caramella! :) » Click to zoom ->

  Letos po dlouhé době vystupovala i Caramella! :)

 •  » Click to zoom ->
 • Publikum rozproudily naše westernové Cheerleaders! :) » Click to zoom ->

  Publikum rozproudily naše westernové Cheerleaders! :)

 •  » Click to zoom ->
 • Ukázka line dance » Click to zoom ->

  Ukázka line dance

 • Přípravy na večerní divadlo Westernové nebe :) » Click to zoom ->

  Přípravy na večerní divadlo Westernové nebe :)

 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 •  » Click to zoom ->
 • Největší hvězda sobotního večera - pan Karel Fiala alias Limonádový Joe :) » Click to zoom ->

  Největší hvězda sobotního večera - pan Karel Fiala alias Limonádový Joe :)